KARACA TIBBİ BİTKİLER

  

 

 


Karaca Holding bünyesinde iş adamı Arif Karaca ve ailesinin girişimleri ile Ziraat Yüksek Mühendisleri Mesut Yılmaz, Furkan Tınmaz ve Merve Tınmaz’ın bilgi ve deneyimlerinin birleşmesiyle 2018 yılında ortaya çıkan Karaca Tıbbi Bitkiler markası Türkiye’nin ilk özel Tıbbi Bitki Fidanlığını 2019 yılı Mart ayında açarak sektöre giriş yapmıştır.

 

İstanbul Büyükçekmece’de bulunan fidanlığımız 40.000 m2 imarlı alan üzerine kurulu olup bunun;

4.000 m2’si satış alanı,

30.000 m2’si tohumluk üretim ve gezi parseli,

3.000 m2’si örtü altı alanı,

3.000 m2’si de rezerv alanıdır.

 

İşletmemizde, Tıbbi Bitki üretiminde Avrupa Farmakopesi, Alman monografları, WHO veya Commission E gibi bitki konusunda ülkemizin de başvuru kaynağı haline gelmiş ve FFD monograflarında da yer alan,  testleri ve araştırmaları yapılmış monografili dediğimiz türlerin standatlara uygun üretimi amaçlanmaktadır.

 

Ayrıca firmamız Tıbbi Bitki yetiştiriciliğinde kullanılmak üzere üretim materyali olarak tohum, fide, fidan elde etmek ve katmadeğeri yüksek olan uçucu / sabit yağlar, drog, çay vb nihai ürün üretimi ile KARACA çatısı altında hali hazırda bulunan satış ağıyla ürünlerini Tıbbi Aromatik Bitkiler pazarına sunmayı hedefleyen bir tarım işletmesidir.


Firmamız tıbbi ve aromatik bitkilerin sadece tıp alanında kullanılmadığını, kozmetik, tekstil, gıda, peyzaj vb. gibi birçok sektörde kullanıldığını anlatmak gibi ülkemiz için değerli bir misyonu üstlenmiştir.

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR